Popis stropných ventilátorov
Ventilátory sú vo všeobecnosti považované za užitočný doplnok vybavenia domácností, úradov, reštaurácií, hotelových izieb  a iných priestorov hlavne počas horúcich letných dní, keď nás trápi neznesiteľné teplo bez vánku či prievanu.

Globálne otepľovanie má za následok zvyšovanie   jednak počtu týchto horúcich dní, ale aj zvyšovanie priemerných denných teplôt aj v našom tzv.„ miernom“ klimatickom pásme.  Neznesiteľnej teplote sa bránime najčastejšie klimatizáciou. Avšak paradoxne práve masové používanie klimatizácie prispieva k ďalšiemu otepľovaniu, pretože vonkajšie klimatizačné jednotky priamo zohrievajú ovzdušie a spotrebovávajú dosť značné množstvo elektrickej energie, ktorá sa musí vyrobiť najčastejšie nie práve ekologickým spôsobom.

Ventilácia akýmkoľvek ventilátorom asi nie je schopná úplne nahradiť klimatizáciu, avšak vhodne zvolený ventilačný systém, alebo niekedy iba dobre zvolený ventilátor môže  doplniť a za istých okolností aj  nahradiť klimatizáciu.

Klimatizácia má pritom niekoľko nepríjemných až tienistých stránok a to nielen z energetického hľadiska, ale aj zo zdravotného. Chladenie miestností na teplotu blízku cca 20 st. C, keď vonkajšia teplota je nad 30st.C má za následok tak veľký teplotný šok pre organizmus človeka, že môže spôsobiť  nádchu u slabších jedincov vyvolať srdcovo-cievne obtiaže.

Lekári upozorňujú, že ideálna teplota v domoch a bytoch počas letných mesiacov je 24 až 28 stupňov Celzia. Ak klimatizáciu nastavíte na nižšie teploty, hazardujete so svojím zdravím!

Rozdiel medzi vonkajším a vnútorným prostredím by mal byť  5 až 7 maximálne 10 stupňov. Klimatizácia nesmie fúkať priamo na človeka! Musí byť umiestnená minimálne vo výške jeden a pol metra, aby chladenie smerovalo do priestoru. Pri odchode z klimatizovaného prostredia sa odporúča „aklimatizovať" v neklimatizovanej chodbe a až potom ísť do rozpálených ulíc.

Najnovšie klimatizácie sú vybavené špeciálnymi filtrami, ktoré však musíte pravidelne vymieňať. Iba tak budú plniť svoju funkciu na 100 percent. Ak filter nevymeníte, stane sa rozsievačom chorôb a plesní. Dokonca je známy prípad, kedy sa účastníci zjazdu amerických vojnových veteránov vo Philadelfii vďaka klimatizácii nakazili akútnym respiračným ochorením mikróbom legionela, ktorému sa veľmi dobre darí práve v klimatizačných jednotkách. Odtiaľ pochádza aj  názov tohto ochorenia tzv. „ Legionárska choroba“.

Akciový tovar

V súčasnej dobe neprebiehajú žiadne akcie.